Vítáme Vás na naších stránkách věnované panenkám Barbie a Steffi.

--Luhačovice 1902

 

Luhačovice 1902

Konec 19. století zastihla luhačovické lázně stagnace a hrozící úpadek. Přeměna lázní v akciovou společnost v roce 1902 byla výrazným mezníkem pro Luhačovice. Byla vybudována železniční trať Újezdec u Luhačovic - Luhačovice, která se stala pro město nezbytnou; do Luhačovic začaly jezdit přímé vozy z Prahy, Brna a Olomouce (1905).

 

Začátkem roku 1902 se konala ustavující schůze akciové společnosti, předsedou správní rady byl zvolen hrabě Otto Šerenyi, ředitelem lázní a iniciátorem vzniku akciové společnosti se stal MUDr. František Veselý a jejich správcem Slovák Cyril Holuby. Všichni usilovali o jejich maximální rozvoj, vybavení a vysokou léčebnou úroveň; věnovali mimořádnou péči minerálním pramenům a uvědomovali si význam kvalitního a bohatého kulturního a společenského života v místě.

 

1-Luhačovice 1902.JPG
2-Luhačovice 1902.JPG
3-Luhačovice 1902.JPG
4-Luhačovice 1902.JPG
Luhačovice jsou lázeňské město na jihovýchodě Moravy. V Luhačovicích jsou 4. největší lázně v Česku a největší na Moravě. Léčí se zde především lidé s nemocemi dýchacího ústrojí, trávením a obezitou. Lázně vděčí za svůj věhlas především minerálním pramenům; v Luhačovicích vyvěrá 6 přírodních pramenů a desítky pramenů navrtaných. Nejznámějším a nejvýznamnějším pramenem Luhačovských lázní je pramen Vincentka. Ve městě se nachází velké množství nejrůznějších kaváren, vináren, restaurací a cukrářství.

Zde je ukázka lázeňské architektury.

Luhačovická budova 1.JPG
Luhačovická budova 2.jpg
Luhačovická budova 3.jpg
Luhačovická budova 4.jpg
Luhačovická budova 5.jpg
Luhačovická budova 6.jpg
Luhačovická budova 7.jpg
Luhačovický pramen.jpg

Lázeňská kolonáda v Luhačovicích

. Vedení lázní zajistilo projektovou dokumentaci a pustilo se do velkorysého řešení lázeňského náměstí. Velká kolonáda svým efektním obloukovým půdorysem sleduje úpatí Velké Kamenné a je nadlehčena prosklením, umožňujícím pohled do zeleně. Mohutná hmota haly Vincentky je zmírněna horizontální linií Malé kolonády a polikliniky.

na kolonádě 1.JPG
na kolonádě 2.JPG
na kolonádě 3.JPG
Luhačovická budova 4.jpg
na kolonádě 9.JPG
na kolonádě 10.JPG
na kolonádě 11.JPG
na kolonádě 12.JPG
na kolonádě 13.JPG
na kolonádě 14.JPG
na kolonádě 15.jpg
na kolonádě 16.JPG
na kolonádě 5.JPG
na kolonádě 6.JPG
na kolonádě 7.JPG
na kolonádě 8.JPG
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one