Vítáme Vás na naších stránkách věnované panenkám Barbie a Steffi.

Robinson Crusoe

Příběh se odehrává v 18. století. Mladičký Robinson jednoho dne potká starého přítele ze školy, Martina, který mu nabídne, aby s ním odjel na lodi vezoucí obilí do Londýna. Neodolá a bez požehnání rodičů odplouvá. Zastihne je však bouřka a loď se potápí.
setkání s přítelem

setkání s přítelem

rodný dům

rodný dům

odchod bez rozloučení

odchod bez rozloučení

bouře na moři

bouře na moři

Po ztroskotání lodi se však jako jediný přeživší ocitá na opuštěném ostrově, kde je nucen naučit se přežít. Díky jeho houževnatosti, pracovitosti a tvrdohlavosti se mu to podaří. Obdělá kousek půdy, ochočí si několik zvířat, postaví krb a i jinak svůj nechtěný příbytek dále zdokonaluje.
prozkoumání pevniny

prozkoumání pevniny

proboha ostrov!

proboha ostrov!

nový domov

nový domov

a čas letí.....

a čas letí.....

Jednoho dne narazí na stopy v písku. Patří lidojedům. Vysvobodí jejich oběť a podle dne této události nazve zachráněného Pátkem. Pátek je velice učenlivý a brzy se naučí anglicky. Jediné rozpory mezi nimi pramení z rozdílu v jejich vyznání. Pátek mu pomáhá s životem.
1.JPG
12.JPG
3.JPG
4.JPG
5.JPG
2.JPG
6.JPG
7.JPG
11.JPG
8.JPG
 10.JPG
9.JPG
13.JPG
14.JPG
15.JPG
Po 28 letech, 2 měsících a 19 dnech Robinsonova pobytu na ostrově zakotví u břehu anglická loď, na které propukla vzpoura. Robinson kapitánovi pomůže vzbouřence porazit a za odměnu je i s Pátkem vzat na palubu a odvezen do Anglie.
vzpoura na anglické loďi

vzpoura na anglické loďi

boj se vzbouřenci

boj se vzbouřenci

poděkování od kapitána

poděkování od kapitána

Rodná Anglie

Rodná Anglie

Nový příspěvek - obrázek

Nový příspěvek - obrázek

Daniel Defoe
[1660-24.4.1731]

Pocházel z rodiny londýnského svíčkaře a řezníka. Mladý Defoe se oženil s dcerou obchodníka stávkovým zbožím, navázal obchodní styky a své zboží prodával i v cizině. Ale koráb, který převážel jeho zboží přes moře, ztroskotal a Defoe musel ohlásit úpadek. Zavázal se splatit do konce života dluh 17000 liber. Protože byl ale podnikavý, zařídil si výrobu cihel a tašek a do 10-ti let zaplatil všechny své dluhy.

Napsal řadu děl, z nichž nejznámější je kniha Robinson Crusoe, námořník z Yorku, jeho život a neobyčejná dobrodružství.

Když začal psát Robinsona bylo Defoeovi 60 let. Za základ příběhu nepochybně posloužilo vyprávění o skotském námořníkovi Alexandru Selkirkovi.

Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one