Vítáme Vás na naších stránkách věnované panenkám Barbie a Steffi.
16. století - barva : šedá

V renesanční Itálii vzniká oděv, který začíná opět respektovat přirozené proporce lidského těla. V tomto období se základní mužský oděv v podstatě neodlišuje od pozdněgotického oděvu. Novou součástí je KOŠILE a vrchní oděv - TAPPERT bez rukávů lemovaný kožešinou. Nejrozšířenější pokrývkou hlavy byl baret, klobouk a turban. Boty dostaly opět svůj přirozený tvar, byly ploché a nízké.
Základem ženského oděvu se stala sukně a živůtek s bohatými rukávy. Obuv se nazývala ŠOPIN ( KOTURNY). Velká pozornost se věnovala účesům splétaných do pletenců. Které pokrývali turbany, čepce a závoje. V období renesance zůstávalo odívání střední Evropě značně konzervativní, jeho módní směr udávalo Německo. Novinkou bylo nošení límce - OKRUŽÍ, který zahaloval výstřih ženských šatů. V tomto období se začali nosit i noční košile. Na rozdíl od Itálie si ženy v Německu skrývali vlasy pod síťkou nebo čepcem. Oděvní doplňky měli symbolizovat schopnou a pracovitou hospodyni a proto se nosil za pásem řetěz s klíči, příborem a nůžkami.
Ve Španělsku kráčí móda navzdory vlivům burgundského dvora a prvkům italského a německého odívání vlastní cestou. Proti harmonické módě italské renesance je španělská móda silně ovlivněna geometrickými tvary. Celý šat tvoří jakousi pokladnici a schránku nepřirozené pompéznosti. Ženské tělo se skoro ztrácí ve vyztužené zvonové sukni, která byla podpírána kovovými obručemi. Doplňuje ji živůtek s pevným krajkovým límcem. Součástí ženského a mužského oděvu se stal korzet. Muž je v tomto období stylizovaný do funkce rytířského dobyvatele světa a ženských srdcí. Vycpaný kabátec - WAMS s okružím je doplněn krátkými kalhoty kulovitého tvaru s punčochami. Vysoký klobouk s okrajem je předchůdcem budoucího cylindru. Španělský oděv byl dokonalou ukázkou uměleckého řemesla a na jeho výzdobě se podíleli zlatníci a vyšívači.

Helen

Helen

MODEL KATY
Hossie

Hossie

MODEL MONA
Hortensie

Hortensie

MODEL LALINY
Hanah

Hanah

MODEL HANNETON
Hermína

Hermína

MODEL IVKA
Hedvika

Hedvika

MODEL VERPA
Henrietta

Henrietta

MODEL DANAFA
Rowenna

Rowenna

MODEL BARUNKA
Isabell

Isabell

MODEL LAD´KA
18.06.2011 19:31:00
mecusa
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one