Vítáme Vás na naších stránkách věnované panenkám Barbie a Steffi.
Z filmu - SISSI

Alžběta Bavorská  známá pod přezdívkou Sissi, byla bavorská princezna z rodu Wittelsbachů a po svém sňatku s Františkem Josefem rakouská císař ovna. ... Narodila se v Mnichově vévodkyni Ludovice, dceři bavorského krále Maxmiliána I. Josefa, a jejímu manželovi, bavorskému vévodovi Maxmiliánu Josefovi, který pocházel z vedlejší větve rodu Wittelsbachů Bezstarostné dětství strávila v rodném Mnichově a především na milovaném venkovském sídle Possenhofen, kde se ovšem spíše než dvorní etiketě a francouzštině naučila perfektně jezdit na koni nebo plavat. V šestnácti letech byla provdána za rakouského císaře Františka Josefa, který byl současně i jejím bratrancem, neboť císařova matka - arcivévodkyně Žofie byla sestrou vévodkyně Ludoviky.

Dalo by se říci, že jestli bylo manželství šťastné, tak pouze několik málo let po svatbě. Ke krachu významnou měrou přispěla císařova matka (svazovala Sissi dvorskou etiketou, dokonce ji učila čistit si zuby, protože se jí zdálo, že je má Sissi zanedbané a k prvním potyčkám došlo už při svatební hostině, kdy Sissi neměla na rukou předepsané bílé rukavičky - na Sissiinu obranu si je poté sundal i její muž - to však byla jen jedna z mála situací, kdy se své manželky před svou matkou zastal), jež si uzurpovala právo na výhradní slovo na dvoře, v politice a co především – převzala výchovu císařských dětí.

Sissi a Františku Josefovi se narodily čtyři děti.

Její v té době nepříliš šťastný život ukončil roku 1898 italský anarchista Luigi Lucheni, který ji probodl pilníkem, když byla na cestě do ženevského přístavu. Tak skončila nejen Alžbětina cesta, ale i její složitý život. Atentátník chtěl údajně původně zabít prince z rodu Orléans, ten ale nakonec nepřijel, a tak si vybral za oběť císařovnu.

Sissi 1

Sissi 1

MODEL HELAT
Sissi 2

Sissi 2

MODEL LIDUŠKA
Sissi 3

Sissi 3

MODEL VIRGINIE
Sissi 4

Sissi 4

MODEL KATY
Sissi 5

Sissi 5

MODEL MONA
Sissi 6

Sissi 6

MODEL LALINY
Sissi 7

Sissi 7

MODEL VERPA
Sissi 8

Sissi 8

MODEL DANAFA
Sissi 9

Sissi 9

MODEL IVKA
Sissi

Sissi

MODEL BARUNKA
Sissi

Sissi

MODEL LAD´KA
05.01.2011 18:40:09
mecusa
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one